Jak założyć frakcję?

Założenie państwa nie jest takie proste jak się wydaje. Dobrze zorganizowane i prawidłowo działające powinno posiadać przywódcę, który jest wstanie poprowadzić sukcesywnie cały naród do obranego wcześniej celu. Niestety mimo, że każdemu może wydawać się to proste i możliwe do realizacji, nie musi takie być. Dobry lider musi potrafić zachęcić ludzi do przyłączenia się do frakcji, a następnie utrzymać ich w niej. Poniżej przedstawiamy informację niezbędne do prawidłowego stworzenia państwa na serwerze RevivalCraft.pl

Krok 1: Zanim założysz swoje państwo, zastanów się nad tym jakie poglądy będzie ono reprezentowało na start oraz obierz jego kierunek rozwoju na arenie międzynarodowej. Zdecyduj czym będzie się ono charakteryzowało np.: wydobyciem węgla na światowa skalę oraz nie zapomnij upewnić się, że jesteś gotowy na jego prowadzenie.
Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowy na stworzenie państwa lub masz pewne wątpliwości, warto dołączyć do już
istniejącej frakcji i przygotować się w niej do pełnienia takiej funkcji po przez np.: rozwój kariery politycznej.

Krok 2: Określ nazwę swojego państwa, stwórz jego flagę, herb oraz podstawową konstytucję lub inny dokument regulujący w nim podstawowe prawa każdego obywatela.
Pamiętaj, że nie musisz sam tworzyć swojego państwa. W grupie jest to o wiele łatwiejsze dlatego warto, abyś
zaangażował w to jak największą ilość osób.

Krok 3: Nawet najlepiej przygotowane do funkcjonowania państwo nie utrzyma się na arenie międzynarodowej jeśli nie posiada silnej armii lub uznania innych narodów. W związku z tym jeżeli nie jesteś wstanie ochronić swojej frakcji silną armią przed państwami nieuznającymi twojego istnienia na mapie, warto abyś po przez dyplomacje międzynarodową zdobył takie uznanie i zapewnił sobie jak największą ilość sojuszników gwarantujących ci pakt o nieagresji, sojusz lub gwarancję niepodległości.
Pamiętaj, że dokumenty to tylko kawałek papieru, dlatego wspomniane wyżej metody umowy międzynarodowej
stanowią tylko układ, który może zostać złamany tak czy siak. Nie mniej złamanie tego typu dokumentu może
pogorszyć opinię na arenie międzynarodowej przez co w przyszłości takie państwa mogą mieć problem z
prowadzeniem dyplomacji z innymi frakcjami z stąd warto zabezpieczyć się korzystając z tego typu opcji.
Zmniejsza to prawdopodobieństwo złamania paktu/układu.

Krok 4: Gdy jesteś gotowy i posiadasz wszystkie wyżej wymienione i zalecane wskazania do stworzenia państwa, ustal jego ogólną lokalizację na mapie, granicę oraz lokalizację pierwszego miasta (stolicy) a następnie z użyciem pluginu odpowiadającego za stworzenie frakcji stwórz ją w wyznaczonym wcześniej miejscu.
Lista komend potrzebnych do stworzenia miasta/państwa znajduje się pod komendą /lands help, którą należy użyć
na serwerze Minecraft.

Krok 5: Twoje państwo jest gotowe. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat działania miast i państw na RevivalCraft, odwiedź zakładkę Dla nowych/Miasta i Państwa na naszej stronie internetowej – https://revivalcraft.pl/index.php/miasta-i-panstwa/